BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7198575
*
nr 719 8575
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 32
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 19:02:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 16:37:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
*
Ljusstakar
Kondition: slitage
nr 719 8575
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 32
Kondition: slitage
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/10 16:37:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.



